Pán prezident Andrej Kiska, pozývam Vás na Pochod za život

Autor: Juraj Lauko | 19.9.2015 o 20:40 | Karma článku: 10,64 | Prečítané:  7157x

Posledné dni mám v sebe rozporuplné obrazy Slovenska. Obraz, ktorý nám pretláčajú eurosocialisti a liberáli a obraz, ktorý vnímam v tieto dni vo vzťahu k akcii Pochod za život. 

V ostatnom čase otriasa Európov najväčšia kríza, vyvolaná vlnou imigrantov, ktorá jasne odhalila slabosti starého kontinentu. Islamizmus - ideológia, ktorá je nezlúčiteľná s našou civilizáciou, a to nielen teraz, ale aj v minulosti - je, bola a zdá sa, a ako jej predstavitelia tvrdia, aj ostane, nepriateľská voči všetkému ostatnému!

Zajtra, 20. septembra od 14:00 v Bratislave na námestí SNP vyvrcholí jedna z najsilnejších kresťanských iniciatív zameraná na ochranu ešte nenarodených detí, ochranu rodiny a života, ktorú prídu podporiť desiatky tisíc ľudí z celého Slovenska. Toho Slovenska, ktorého ste Vy prezidentom. Dokážte, že ste prezidentom všetkých Slovákov a príďte podporiť pochod za život! Rozumiem tomu, že je pre vás atraktívnejšie ukázať sa na Pohode, ale veľkého štátnika robí snaha spoločnosť spájať a nie polarizovať.

Ostatné dni ukazujú, že spoločnosť je silne polarizovaná. Jeden názor Slovákov stavia takmer do roviny rasistov a druhý je naozaj rasistický. A ja si myslím, že väčšina našich ľudí má len strach. Naši ľudia nie sú rasisti. Väčšina, aj tí nepraktizujúci, sú vychovaní v kresťanskej viere (ostatne ste sa k tomu hlásili aj Vy). Sú to ľudia, ktorí radi pomôžu inému národu v núdzi. Stačí sa pozrieť na dielo slovenských misionárov, alebo napríklad na pána Krčméryho zo sv. Alžbety, jeho lekárov, študentov, sociálnych pracovníkov a ich pôsobenie v treťom svete, v podmienkach, ktoré si možno ani nevieme predstaviť. Ale boja sa ideológie, kde život nemá nijakú cenu. A ja ich chápem. A Vy ako prezident so zástupom poradcov by ste nám predovšetkým mali vysvetliť, čo problém migrácie bude pre nás znamenať, či na Slovensku zvíťazí spoločnosť, zrodená zo židovsko-kresťanských koreňov, hodnotovo zameraná na ochranu života, s plnou podporou pluralitnej demokracie, alebo militantná náboženská ideológia. Ideológia postavená na nacionalizme a terore, neschopná oddeliť svetskú a náboženskú moc. 

A tak Vás pozývam na pochod za život, pochod ľudí, pre ktorých jednou z najväčších hodnôt je ľudský život!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?