O rukaviciach a iných volebných pomôckach...

Autor: Juraj Lauko | 28.2.2012 o 7:00 | (upravené 28.2.2012 o 8:27) Karma článku: 9,92 | Prečítané:  481x

Onoho času istý klasik celkom trefne poznamenal – zatnite zuby a voľte KDH! Dnes, ako tak počúvam ľudí, sa história opakuje. To je tak trocha škoda. Voľby, politické strany a politici sa tak dostávajú do jedného vreca – všetci a všetko je zlé, niet si z čoho vybrať! Mňa však pri týchto slovách napáda len jedna myšlienka. Čo som spravil ja preto, aby sa to zmenilo? Čo ste spravili vy?

Osobne som si vybral cestu dobrovoľníctva v občianskych združeniach venujúcich sa vzdelávaniu a mládeži na jednej strane a politike na strane druhej. Verím tomu, že čestným životom, príkladom a Božou pomocou sa dá dosiahnuť veľa. Svedčia o tom i samotné dejiny, ktoré má napĺňajú nádejou. Samozrejme, že bežná skúsenosť ľudí, najmä z regionálnej politiky (obce, mestá,  župy), ktorá je ľuďom akosi bližšie, nás všetkých presviedčajú skôr o opaku. Veľa sa hovorí o drobných podvodoch, v diskusiách, na blogoch sa píše viac-menej o korupcii a podobne. A k tomu všetkému sa nateraz pridala aj Gorila, či Sasanka a iné „kauzy“, ktoré do určitej miery pár ľudí zaktivizovalo. Vravíte, že to svedčí o opaku?

Kresťansko-demokratické hnutie je hnutím, ktoré 22 rokov, napriek sporom vo vnútri, napriek snahám zvonka, predsa len stabilne pokračuje v plnení svojej misie a vízie. Milí občania, sympatizanti, ale i kritici, niekedy bojujúc „rýchlym slovom a prudkým brkom“ (perom), popri výpočte hriechov (na čo máme dozaista právo), zabúdame aj na to dobré, čo vďaka ľuďom, ktorí v KDH sú, sa v našej krajine udialo. Akosi príliš jednoducho zabúdame na nie tak dávny zápas s tzv. mečiarizmom, akosi ľahko zabúdame na kostoly, detské centrá, školy a škôlky (aj cirkevné), ktoré mnohé vznikli a prežívajú len vďaka aktivite a podpore práve regionálnych poslancov KDH... Len môj osobný, malý prieskum vo vlastnom okrese Bratislava III. mi potvrdil, že väčšina ľudí (a najmä mladých) ani netuší čomu, a najmä komu vďačia za takéto projekty, napr. na Kramároch, či v obľúbenom kostole a centre na Teplickej ul. v Novom meste. Nie vždy je ľahké v zmiešanom politickom prostredí presadzovať a bojovať nielen za dotácie, ale častokrát vôbec za priestor – kto staval dom a vybavoval veci od pozemku až ku konečnému užívaniu a prevádzkovaniu stavby si asi vie predstaviť, o čom píšem... Častokrát aj ľudia, ktorí sú neveriaci, využívajú (resp. ich deti) parky, ihriská a programy napr. takých Saleziánov Don Bosca (najmä na problémových a veľkých sídliskách), kde sa pre spoločnosť odvádza neuveriteľná a štátom nedoceniteľná služba (klesá kriminalita, rozbité a rozvrátene rodiny dostávajú druhú šancu a konkrétnu pomoc, deti sú častokrát doslova zachránené z mizérie sídliskového geta a to bez nejakej škrupulóznej, či rigoróznej mravouky)! Len sa choďte pozrieť do takýchto centier, ako sa to hemží životom! Samozrejme, že to nie je všetko zásluha KDH – to netvrdím, ale píšem a tvrdím to, že v mnohých prípadoch by takéto diela neboli vznikli bez pomoci či už takých alebo onakých KDH-áckych regionálnych politikov. KDH, okrem iného, za ostatný rok poskytlo prácu 4.000 ľuďom pri zmene financovania diaľnic, pomohlo k obnove ciest I. triedy, na železniciach pribudlo 10 nových vlakov, presadilo ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti. KDH taktiež presadilo obmedzenie hazardných hier, presadili sa psychotesty držiteľov zbraní a iné...

Netvrdím, že KDH je jediná a na večné veky správna voľba, netvrdím, že v KDH nie sú ľudia, ktorí uprednostnili osobný prospech pred obecným. To, čo tvrdím a za čím si stojím, je moja osobná skúsenosť s týmto hnutím, ktoré spoluzakladal aj môj otec. KDH je založené aj na skúsenosti so zápasom voči komunizmu, s obetou mnohých ľudí, ktorých už dnes takmer nik nepozná, lebo nesedeli v obývačkách, či nie sú často pred kamerou všadeprítomných médií. Neviem, koľkí z vás čítali stanovy KDH, neviem koľkí reálne čítali program KDH, s ktorým vstupuje do volieb, ale jedno viem - inteligentní a zodpovední ľudia sa snažia rozhodovať podľa informácií, ktoré si overia a premyslia. Zodpovednosť znamená voliť si svoju reakciu, svoju odpoveď na situácie.

Rozhodnutie ísť voliť, nie je o politikoch, rozhodnutie ísť voliť nie je ani o politických stranách, to rozhodnutie vypovedá o nás samotných. Každá jedna voľba, ktorú v živote robíme, každá naša reakcia, naša odpoveď na to, čo sa nám deje, vypovedá o nás a zároveň nám umožňuje meniť sa. Ako zodpovedných, mladých ľudí, každého z vás pozývam len k jednej veci – veriaci nech sa pomodlia, potom si prečítajte politický program, prípadne diskutujte, hľadajte a až tak sa rozhodnite, ako sa zachováte v týchto voľbách!

Politika sa začína hneď pri našich dverách, či "plote", v našom vzťahu k susedom. Už tam môžeme všetci budovať skutočnú „kresťanskú demokraciu“, bez ohľadu na funkcie a „stranícku príslušnosť“.

Aj preto som prijal ponuku Jána Figeľa a KDH kandidovať v nadchádzajúcich parlamentných voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky. Chcem podporovať rodinu ako základ zdravej a prosperujúcej spoločnosti, chcem pomáhať mladým rodinám, pretože sú budúcnosťou pre túto krajinu, chcem napomôcť zmene školstva, pretože vytvára podmienky pre rast osobností a odborníkov, chcem pomáhať seniorom, pretože si vážim ich prácu a lásku, ktorú spoločnosti odovzdali.

Už uplynulé voľby ukázali, že si ľudia vyberajú a volia konkrétne osoby bez ohľadu na číslo na kandidátke. Verím, že svojou prácou, skúsenosťami i postojmi vás budem zodpovedne zastupovať v parlamente. Človek môže zmeniť svet, no nemôže to spraviť sám. A to, verím, ide aj bez rukavíc. Podporte ma svojim hlasom pre KDH a zakrúžkovaním čísla 91!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.

SVET

Najvyšší kostol na svete ohrozuje ľudský moč

Ľudí neodrádza polícia ani vysoké pokuty.


Už ste čítali?